Dizi » Avlu » 19. Bölüm » 7. part Hatalı Video Bildir
Önceki Part
Sonraki Part
Önceki Part player 1 Sonraki Part
Avlu poster

Avlu 19. Bölüm


Tur : Dizi
Kategori : Macera
Bu video
2.302
kez izlendi.

Avlu 19. Bölüm İzle

Limon Film tarafından yapılan Avlu dizisi 2018 yılının en iyi dram dizilerinden biridir. Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı dizinin senaryosu ise Altaylı Turgut'a ait.  Parmaklıklar ardında dizisinden onra Türkiyedeki hapishanelerin kadın koğuşları üzerine yazılmış dizisidir. Satra tv ekranlarında yayın hayatına merhaba demiştir. 

Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Rüçhan Çalışkur, Deniz Barut yer almakadır. 

AVLU KONUSU

Yine bir kadına şiddet ile başlayan Avlu dizisinde,  Demet Evgarın canlandırdığı Deniz Demir. Deniz eşi tarafından aşırı şiddet görür. 17 yaşındaki kızı ecem'in babasının yaptıkları artık son noktaya getirmiştir. Bir gün yine babası annesine şiddet uygularken, babasının silahını gelir ve silah elinde ateş alır. Babasını vurur ama Deniz kzıının islah evine düşmesine izin vermiyeceğinden suçu üstlenir. 

Deniz eve gelen polisler tarafından tutuklanır ve cezaevine gönderilir. Cezaevine dümekle işkencenin bittiğini zanneder ama daha da fenası içeride onu beklemektedir. Kadınlar arası şiddet, eziyet, koğuş diye tabir edilen kısımların sözcüleri bu kısımları yöneten sözde ağalar. Hatta bununla da kalmayıp içeriye gizlice sokulan uyuşturucular ve bunlara dahil olan gardiyanlar. 

Deniz sevk edildiği kısımdaki sözü geçen Azra ile diğer kısımdan kendi tarafına çekilmek istenen Kudret. Azra kendisine sarkıntılık eden çocuğu kızgın yağ ile yakmış, Kudret ise hem cinayet hemde uyuşturucu tacirliğinden hapse düşmüştür. Deniz ikisinin tarafına da geçmek istemeyince Kudret cezaevinden bir isyan çıkartır ve Deniz üzerine kurulan korkunç tuzakta Deniz cezaevi müdiresi Nihal'i bıçaklayarak öldürür. 

Deniz Kudret'ten hakkını aramak isterken Kudret bir oyun daha oynar ve dışarıdaki oğlunu Deniz'in kızı Ecem'in ahayatına sokarak gencecik bir kızın hayatını mahveder. Ecem kaçırılır, Daha sonra da Kudret'in oğlu tarafından evinde boğularak öldürülür. 

Deniz artık tamamen aklını kaybetmek üzeredir. Gözünü kırpmadan Kudreti ve oğlunu öldürebilir. Cezaevinden kaçar. Kızı Ecem'in intikamını almak için Kudretin oğlunu öldürür. 

Artık Cezaevinde yatmak için gerçekten bir suçu olan Deniz için hayat ölene kadar karanlık koğuşlarda geçecektir. 

AVLU OYUNCU KADROSU

Deniz Demir ( Demet Evgar)

Deniz, şiddet mağduru kadınlardan biridir. Evde yine eşinden şiddet görürken kızının silahla babasını vurması üzerine Kızının suçunu üstlenir ve cezaevine gönderilir. Buradada Kısım-  Koğuş kavgalarına dahil olur ve üzerine bir cinayet yıkılır. İşlerin içinden çıkmayua çalışırken kızı Ecem  cezaevinin ağalarından biri olan Kudret'in oğlunun eline düşer. Canından olur. İşte Deniz kızının intikamını almak için ömür boyu hapis yatacak gerçek bir katile dönüşür. 

Kudret Öztürk ( Nursel Köse)

Kudret eşi ile beraber yıllarca uyuşturucu kaçaklığı yapmış ama işler sarpasarınca kocası tüm işlediği suçları eşi Kudretin üzerine yıkmış ve cezaevine düşmüştür. Burada da uyuşturucu ticaretine devam etmiş mahkumları adete birer kobay gibi zehirlemiştir. Deniz kendisine uyum sağlamayınca üzerine bir  cinayet yıkmış birde kızı Ecem'i öldürtmüştür. 

Azra Kaya ( Ceren Moray)

Azra gencecik yaşında kendisine sarkıntılık yapan bir adamın üzerine kızgın yağ döktüğü için hapse düşmüştür. Cezaevindeki başka bir kızımın sorumluluğu kendi yöntemleri ile onun üzerindedir. Azmi ve doğruluğu içeride yaptığı uyuşturucu ticareti ile diğer mahkumları kendisine muhtaç kılmıştır. 

Müdire Zerrin (Nergis Öztürk)

Zerrin Obsesif cezaevi müdiresidir. Bir okadar da otoriterdir ve Deniz'in üzerine fala gitmekşe beraber Kudret ile işbirliği yapmaktadır. 

Devamını Göster
Kadir dui Lara Lara
Benzin temizlior yaglari 1dakikada
2019-09-08 04:44:28
Gülcan Gülcan
Kaç zamandır (yıllardır) tek bu Sayfadan Dizilerimi Sinemafilmlerimi takip ediyorum bu sayfa gibisi yok!! Süpersiniz!!
2019-02-19 18:27:26
Soz dizisi RS
admin bi kac haftadir SOZ dizisini goremiyom sitede. lutfen ekleyebilirmisin?
2019-02-12 02:24:03
cok komik Adı
cukurda gencler catidan catiya kosuyorlar ellerinde biseler vs cook komik bu nasil cocukca seneryo
2019-02-05 11:22:01
Bybestt Bülocan
Slm bu hizmete şapka cikartiyorum brawo
2019-02-01 01:19:06
Diziizle team e Ibrahim
Emeynize saglik ugrastiyniz icin ne guzel iZliyoz beklemeye hic tahamulum yok.(:
2019-01-05 00:09:27
Filmler diziler ve çocuklar Sahin
Merhaba arkadaşlar ben de bu sayfanın daimi müşterisiyim diyebilirim.haftada üç tane takip ettiğim dizim var.bazen filmlere de bakıyorum.kaliteli bir site, o yüzden çok teşekkür ederim.ben de hem bir öğretmen hem bir anne olarak dizilerin yanı sıra çocuklarımıza daha fazla vakit ayırmak ve daha çok ilgi göstermek taraftarıyım. Onlarla kaliteli eğlenceli ve eğitici vakit geçirelim
2018-03-06 23:02:47
Site yönetemine ( Fi Ci ) Zehra
Cok tesekkür ederim bekliyorum her hafta heyecanla. Bir sorum olucak acaba Ayla sinema filmi acaba sitenizde yayinlanicakmi.
2018-02-24 21:38:13
harikasiniz serdar
bu siteyi cok begeniyorum butun dizileri kesintisiz izliyorum
2017-12-07 20:54:37
tesekkür irfan
harika bir site isime cok yariyor tesekkürler
2017-06-07 10:56:25