Dizi » Diriliş Ertuğrul » 109. Bölüm Hatalı Video Bildir
Önceki Part player 1 Sonraki Part
Diriliş Ertuğrul poster

Diriliş Ertuğrul 109. Bölüm


Tur : Dizi
Kategori : Macera
Bu video
10.451
kez izlendi.
Fragmanı İzle

Diriliş Ertuğrul 109. Bölüm İzle

Tekden Film 'in yapımını üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin Senaryosu Mehmet Bozdağ'a ait. Yönetmen koltuğunda Metin Günay'ın bulunduğu Diriliş Ertuğrul disizi 2014 yılından bu yana ekranlarda var olan ve reyting sıralamasında büyük başarı elde etmiş tarih dizisidir. Tür kayı boylarını, bu boyların moğollar ve tapınak şovalyelerine karşı mücadelelerini ve yaşam savaşlarını anlatmaktadır. 

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hande Soral, Cengiz Çoşkun, Nurettin Sönmez, Hülya Darcan ve İlker Aksum yer almaktadır. Riva'da 40.000 metrekarelik bir alana inşa etilen platoda oba, Süleyman Şah  otağı ve talimhane gibi o dönemi anlatan ve resmeden bir çok yerleşim çadırı inşa edilmiştir. 

TRT1 kanalına ait yüksek bütçeli dönem dizisi olan Diriliş ertuğrul dizisindeki küçük büyük tüm oyuncularına kılıç kuşanma ve binicilik dersleri verilmiştir. Dizide her bölümde 2000den fazla kostüm elle dikilmiş, Börkler ve takılar hatta ayaklarda kullanılan deri çarılşar bile tarihtekine birebir uyum sağlayacak şekilde dikilmiştir. 2015 yılında en iyi dizi ödülünü alarak TRT1 kanalının prestijine prestij kazandırmıştır. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL KONUSU

Süleyman Şah'ın oğlu Ertuğrul Gazi Türk kayı boylarındaki tapınakların şovalyelerine karşı ardından Moğol hükümdarlığına karşı kayılarını ayakta tutma ve kıtlıkla mücadelelerini anlatmaktadır. Ertuğrul Bey kendi boylarının başına geçtiğinde,  Selçuklulardan geriyekalan Söğüt'ü kuşatacak ve devletini kurmaya çalışacaktır.  3 evladını eşini korumanın yanı sıra kendisine güvenip inanan halkını korumaktı. 

Ertuğrul Obasının beyi olduğunda Karacadağdaki Çavdaroğlu Obasının başında bulundan Candar Bey tarafından yok edilmek istenmiş, Candar Beyin Kaderi ise oğlu Ural'ın elleri arasında kalmıştı.

Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazinin kıymetli babası  Ertuğrul Gazi'nin zorlu ve korkusuz hayatının anlatıldığı Dİriliş Ertuğrul Dizisi TRT1 ekranlarında her Çarşamba  seyircisi ile buluşuyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL OYUNCU KADROSU

Ertuğrul Gazi ( Engin Altan Düzyatan)

Ertuğrul Bey, Osmanlı devletinin kuruluşundan önceki Türk Kayı boylarına önderlik etmektedir. Güçlü ve korkusuzdur. 3 oğlu Osman Gazi, Gündüz Alp ve Saru Batu'nun cesur ve korkusuz yetişmesi için örnek olunabilecek en güzel şekilde yetiştirmiştir. 3 evladını dünyaya getiren Halime Hatun'a sonsuz bir aşkla ve sadakatle bağlıdır. 

Hayme Ana ( Hülya Darcan )

Ertuğrul Gazinin Annesidir. Oğluna bu boyun kurtulması için her daim öncü olmuştur.

Halime Hatun ( Esra Bilgiç)

Ertuğrul Bey'in eşidir. Ertuğrul Beye aslan gibi yetiştirdiği 3 oğul vermiştir. Bu oğullar babasının yolunda en iyi şekilde ilerlerken ortanca oğlu Osman, bir rüyanın ardından Osmanlı Devletini kurmuştur. 

 

Hakan Yenere cevap Mehmet
Din propagandası yapıyor diyen zavallı. 1,5 milyarlık müslüman dünyasında 80 milyonluk müslüman Türk milletinin din propagandasına ihtiyacı mı var. İslam Türk milletinin tarihten beri kimliği ve özü olmuştur. Müslüman olmayan Türkler Türklüklerini de muhafaza edememiştir.(macarlar gibi) Böyle bir dizide elbette islam da olacak. Ecdad 3 kıtada keyif olsun diye değil ila-yı kelimetullah için at koşturdu. Be şuursuz. Batı filmlerinde dizilerinde senaryo ile en alakasız en ahlaksız sahneler bolca bulunurken de böyle yadırgıyor musun? İslam olmayan tarihi dizi izlemek istiyorsan ecnebi tarih dizilerini izle. Game of thrones izle. Bu dizide ne işin var. Türk olsun ama müslüman olmasın diyorsan tarihte öyle birşey yok. Türk demek müslüman demektir.
2018-07-26 18:37:32
din propagandasi hakan yener
film tamamen din propagandasina dondo. seneryoyu yazan kisinin kafasi yerindemi acaba yoksa din reklamimi yapiyor.
2018-03-10 07:43:28
tesekkür deniz gürsu
reklamsiz nede güel izleniyor eline saglik
2018-03-08 00:25:57