Dizi » Filinta » 52. Bölüm Hatalı Video Bildir
Önceki Part player 1 player 2 Sonraki Part
Filinta poster

Filinta 52. Bölüm


Tur : Dizi
Kategori : Macera
Bu video
5.317
kez izlendi.
Fragmanı İzle

Filinta 52. Bölüm İzle

TRT 1 tarafından seyirciye sunulan  Filinta dizisi ES Film ve Maya Film ortaklığı ile yapılmış olup, yönetmen koltuğuna ilk 8 bölümde Kudret Sabancı oturmuş daha sonraları yerini Ömer Gökhan Erkut'a bırakmıştır. Altuğ Küçük ve Ömer Genç tarafından kaleme alınan dizi içerisinde tarih, polisiye ve aksiyon gibi çeşitli türleri konu edinmektedir. Dizinin çekimleri Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kapatılan SEKA kağıt fabrikası içerinde çekilmiştir. Aksiyon sahneleri içi dünyaca ünlü aksiyon şefi Dusan Hyska'dan yardım alırken aksiyon koreografilerini Uğur Yıldıran hazırlamaktadır. Dizinin yapımcılığını ise Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici üstlenmektedir. Ana oyuncuları Onur Tuna, Damla Arslanalp, Naz Elmas, Serhat Tutumluer, Mehmet Özgür, Cem Uçan,  Hakan Kurtaş, Nur Fettahoğlu, Uğur Uludağ, Hakan Yufkacıgil, Asena Tuğal, Kamil Güler, Berrak Tüzünataç, Ebubekir Öztürk, Suavi Eren, Demet Tuncer, Kıvanç Kılınç, Berk Güneşberk, Uğur Yıldıran gibi birbirinden usta oyunculardan oluşmaktadır.
Dizinin adı bir tür küçük tüfek ve güzel, yakışıklı anlamlarına gelmektedir. Filinta dizisinin gerçek kişi ve olaylarla alakası olmadığı açıkca belirtirmiş olup ayrıca dizideki yer isimleri ekrana arapça olarak yazılmaktadır.

Filinta Dizisinin Konusu

Filinta Mustafa, İstanbul'dan Rumeli'ye kadar kaçak silah sevkiyatı yapan ve o bölgedeki huzuru bozmaya çalışan kişilere destek çıkan azılı çetenin peşine düşer. Yanına en yakın arkadaşı olan Zabıt Ali'yi de alıp gittiğinde, planlananın aksine çok garip şeyler olur ve bir tuzağa düşer. Zabit bir arkadaşlarının hainliği sonucunda, tuzağın kurulduğu yere giden Mustafa, orada yaşanan korkunç patlamanın ardından can dostu Ali'yi kaybeder. Olaylar bununla da sınırlı kalmazken Mustafa'da iftiraya uğrar ve hapse atılır. Mustafa'yı yargılamak için Kadı Gıyasettin Hatemi atanır . Tüm delillerin Mustafa'yı haksız çıkarması ile Mustafa olayın şokunu atlatamaz. Para ile kandırılan yalancı şahitler Mustafanın lehine ifade verirler. Bu olay sonucunda ölmesi için karar veren kadı Mustafa'nın haklı olduğunu düşünür ve vicdanını susturamayına da padişah karşısına çıkar. Daha sonra cezanın bir yıllık ertelenmesi talebinde bulunur. Fakat bu süre zarfında Mustafa'nın suçsuzluğu kanıtlanması gerekmektedir. Büyük bir haksızlığa uğrayan Mustafa kendini aklayabilmek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

cok guzel sali
mukemmel film
2016-03-27 22:12:19
cok guzel sali
mukemmel film
2016-03-27 22:12:19