Dizi » Seksenler » 249. Bölüm Hatalı Video Bildir
Önceki Part player 1 Sonraki Part
Seksenler poster

Seksenler 249. Bölüm


Tur : Dizi
Kategori : Macera
Bu video
926
kez izlendi.

Seksenler 249. Bölüm İzle

Mint Yapım'a ait başarılı dönem ve sitkom dizisi olan Seksenler 2012 yılında seyircisi ile buluşmuştur. Diziyi Mint Yapım'ında sahibi olan Birol Güven yönetirken, senaryosu ile de kendisi ilgilenmektedir. Birol Güven ve beraberinde Eray Yasin Işık da eşilik etmektedir. 

Seksenli yılları, 12 Eylül darbesini, o dönemdeki teknoloji yokluğunu ama fikir alışverişini, komşuluğu, zorluğu, geçimleri, askerliği masum aşkları, camdan cama bakışmaları kavuşmaları ve birazda kavuşamamaları anlatmaktadır. 

Seksenler dizisnin başrollerinde, Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Yasemin Conka, Ayşe Tolga ve İlker Ayrık rol almaktadır. 

Darıca'da Mint prodüksüyon'a ait 2 bin 500 metrekarelik kocaman bir plato oluşturuldu. Darıca'da faal olarak hayat gösteren Darıca çınar meydanı, çınaraltı kahvesi, bahar kasabı, Çınaraltı balıkçısı, berber recep ve çınaraltı karakolu seksenlerdeki gibi olmasada halen devam etmektedir. 

SEKSENLER KONUSU

Darıca'da çınaraltı mahallesinde küçük bir sokağın o dönemdeki kocaman hayatları anlatılmakdır. Fehmi bey, oteriter bir aile babasıdır. Eşi Rukiye hanımla mutlu ve huzur kokan evlerinde 3 çocukları ile beraber yaşamaktadırlar. Ahmet Nazlı ve Çağatay. . .

Ahmet kardeşlerin en büyüğüdür. 20'li yaşlarının son çeyreğindedir. Liseli Gülden'e çok aşıktır. Gülden keza ona öyle. Ancak Gülden'in ailesi biraz Ahmet'lere göre gelirir fazla olduğundan daha rahatta yaşamakta ve Ahmet'i kızlarına layık görmemektedir. 

Nazlı Ahmet'in bir küçüğüdür ve evlerinin altındaki plakçı Ergun'a aşıktır.  Ergun aynı zamanda Ahmet'in en yakın arkadaşıdır ama bunu bir türlü ahmet'e söyleyemez. Ahmet ise durumdan bir haber Ergun ile kız  muhabbeti yapar. 

Çağatay en küçükleridir. işi gücü tüm hayatı futbol üzerinedir. Biraz da ergenliğin içinde olması kızlara ilgisini artırır. 

Evlerinin karşısında aynı zamanda komşuları da olan Pastacı Sami bulunmaktadır. Bulgaristan Türk'ü olan Sami eşi, kızı ve birde yaşlı anası ile yaşar. Mahallenin en komik adamıdır. mahallede bulunan bir manav, bir kahve ve birde karakol vardır. 

Hayatları öyle sıradan ilerlerken 80 darbesi olur ve bütün aile eve kapanmak zorunda kalır. Ardından Grev gerçekleşir ve insanlar greve direnip işsiz ve aşsız kalırlar. 

Disk Başkanı evinin önünde öldürülür, sağ sol çatışması devam eder. 

işte seksenler böyle biraz huzur, bol neşe, fazla kahkaha ve büsbüyük aşklarla devam etmektedir. 

SEKSENLER OYUNCU KADROSU

Fehmi Bey ( Rasim Öztekin)

Fehmi bey yoksullukla büyümüş ama kendisi evlatlarına elinden geldiğince bolluk  içinde yaşatmaya çalışan 3 çocuk babasıdır. Karısı Rukiye hanımı çok sevmekte onu gözünden ile sakınmaktadır. 

Rukiye Hanım ( Özlem Türkad)

Ahmet, Nazlı ve Çağatay'ın anneleri, Fehmi beyin bircik eşidir. Çocukları büyüdükçe dertlerde büyümüş Fehmi bey ile çocuklar arasında sürekli gidip gelmiş herşeyi bilmiş ama eşine hiç aksettirmemiştir. en çok istediği şey çocuklarını sigortası olan hayırlı eşlerle evlendirmektir. 

Ahmet ( Şoray Uzun)

Ahmet kardeşlerin en büyüğüdür. 20'li yaşlarının son çeyreğindedir. Liseli Gülden'e çok aşıktır. Gülden keza ona öyle. Ancak Gülden'in ailesi biraz Ahmet'lere göre gelirir fazla olduğundan daha rahatta yaşamakta ve Ahmet'i kızlarına layık görmemektedir.

Nazlı ( Yasemin Conka)

Nazlı Ahmet'in bir küçüğüdür ve evlerinin altındaki plakçı Ergun'a aşıktır.  Ergun aynı zamanda Ahmet'in en yakın arkadaşıdır ama bunu bir türlü ahmet'e söyleyemez. Ahmet ise durumdan bir haber Ergun ile kız  muhabbeti yapar. Nazlı öyle büyük okullar okumamıştır ama kendini eğitmeyi iyi bilmiş ayakları üzerinde gerekirse savaş verebilecek zeki kadındır. 

Çağatay  ( İlker Ayrık)

Çağatay en küçükleridir. işi gücü tüm hayatı futbol üzerinedir. Biraz da ergenliğin içinde olması kızlara ilgisini artırır. 

Devamını Göster
seksenler eco
bu seride ikide bir kaybolan bir insanin bir derdi sikintisi olabilir hemen serserilik karanlik islere bulasis yaftasi yapistirmak senerarist bey burada haksizlik etmis Niyazi tiplemesi para harcamadan tüm esnafi sömürüyor hep palavralar savuruyor ona hic bir yafta yapistirilip kinan iyor ergun plak ekmagini kazanan serefli bir kisi bu Kadar takdir görmemesi ezilmesi haksizlik
2017-03-10 00:28:48
seksenler eco
cok güzel hazirlanis birdizi bizleri eskilere götürü yor erguana e oldu be baslarda izlememistim sonra arkadasimin israriyla interneten izlemeye basladim cok beyendim tüm sanatcilarin basarisini kutlarim ama nazli gibi birkizi ergula olan aski neden yarim kaldi iyazi tiplemesi nazliya göre degil o kiza yazik lütfen ergunla birlessiler inanin bu dizi uzun soluklu devam eder her bölümü ayri ari harika tebrikler
2017-03-04 13:11:47
cok neseli bir grup gabriel
dizinin deva etmesini isteriz
2017-02-11 23:30:58
--- yasemin
izliyeyim belki gülerim dedim tikladim diziye o ne sekzenlerin dizisinde ikibin onaltilarin makyaji o aydinlatmali göz makyaji dizideki hemen hemen tüm kadinlarda üstelik TRT nin dizisi
2016-12-18 16:31:21
seksenler fatma
bu dizi iyice sacmalikta tavan yapti.Karakterlerin hepsi saftrik.Uni bitirmis olarak ne Gülden nede Nazli cok cahilce davraniyorlar.Hele $ahin ve Sami rekorlar kitabina gececek cinsten. Neydi O Güldenin hamilelik ve dogumdan sonra abrtilari?? PEESSSS..dogrusu:-((
2016-05-01 11:55:43
seksenler feride
Hayatimda gördügüm en komik GELIN olmus NAZLI:-))
2016-03-28 14:49:24
186 ci bölüm hasan
186 ci bölüm
2016-03-27 00:03:58
seksenler feride
su Sahini Almanyaya göndersinler mum yakacagim...Gülden asermesiyle tarihe gececek kaprislerinden dolayi.Tr.de bunu yapamayacak yüzlerce Aile var..Simarikligin adini asermek koymuslar...Nazli yakinda MENAPOZA girecek evlensin artik...
2016-02-07 12:51:49
seksenler elif
Bu diziyi her yönüyle seviyorum. Dizi dediğin böyle olacak
2016-02-07 03:06:08
seksenler elif
Bu diziyi her yönüyle seviyorum. Dizi dediğin böyle olacak
2016-02-07 03:06:08